UA-120637033-1

نونوشته‌های مجید نعیم‌یاوری

برای شروع

///برای شروع؛ درباره خودم و محمدرضا و متمم و شما

برای شروع؛ درباره خودم و محمدرضا و متمم و شما

۱۳۹۷/۳/۱۹ ۲۰:۰۰:۲۰

برای شروع در نونوشته‌های مجید نعیم‌یاوری

آغاز سخن با نام خدا

حرفم را با شعری از سعدی شیرین‌سخن می‌آغازایم!

مرد خردمند هنرپیشه را      عمر دو بایست در این روزگار

تا به یکی تجربه اندوختن     با دگری تجربه بردن به کار!

اینجا محلی برای نوشتن دغدغه‌ها و خاطره‌ها و تجربه‌های شخصی و علمی و دانشی من است درباره مدیریت و استعداد و انگیزش و آموزش و پژوهش و مطالعه و فوتبال و شعر و درس و طنز و هر نکته‌ یا موضوعی که بر سر ذوقم بیاورد شاید. پیش از گفتن از خودم در همین برای شروع درباره متمم و محمدرضا می‌گویم هرچند دیگران بارها گفته باشند و شما بارها شنیده‌ باشید شاید.

نمی‌دانم محمدرضا شعبانعلی را چقدر می‌شناسید. به‌احتمال بسیاری از عزیزان هستند که پیش‌تر و بیش‌تر از من می‌شناسندش و کاش هر زمان این نوشته‌ را می‌خوانند به‌لطف درباره‌اش بنویسند برایم. بی‌تردید یکی از افراد تأثیرگذار در زندگی تحصیلی و شغلی و بهبود و پیشرفت اینجانب، اوست. در هیچ مدرسه و دانشگاهی از دبستان تا دکتری افتخار شاگردی‌اش را نداشتم؛ ولی بیش از هر استادی از او آموختم. محمدرضا شعبانعلی به‌واسطه ترغیبم به نوشتن بی‌تردید بهترین معلم زندگی‌ام بوده است. در یکی از نوشته‌های محمدرضا شعبانعلی خوانده بودم که مهم‌ترین تصمیم زندگی‌اش نوشتن بوده است. مهم‌ترین تصمیم زندگی من، تغییر رشته از فیزیک به مدیریت بود. لیسانس و فوق‌لیسانس را در رشته فیزیک و فتونیک خوانده باشی و بعد تغییری شگرف بدهی و در رشته مدیریت دولتی، دکترا بخوانی، تصمیم بزرگی به حساب می‌آید. نمی‌آید؟ پیامد و منفعتی بس عظیم برایم داشت این تصمیم. به طور اتفاقی با «متمم‌دات‌اُآرجی» آشنا شدم که در حوزه مدیریت مطلب‌هایش جذاب و به‌روز و پرنکته بود برایم. متمم را به جز یکی دو سال گذشته به طور مستمر و در این دو سال به دلیل درگیرشدن در آزمون جامع و رساله و دفاع گاه‌به‌گاه می‌خواندم. اکنون آمده‌ام تا هم از متمم بیش‌تر بهره‌ برم، نیز دانسته‌هایم را به اشتراک گذارم.

متمم یا همان محل توسعه مهارت‌های من که به‌نظرم بهتر است بگوییم مهارت‌های ما، بی‌اندازه پربار است و بی‌اندازه پرمغز. در هر سن و سابقه و سمتی که باشی و با هر مدرک و دانش و تخصصی، فرقی نمی‌کند. آموزنده و جذاب خواهد بود برایت.

متمم برای خیلی‌هامان نقطه شروعی دوباره بود و البته برای بسیاری دیگر خواهد بود. برای برخی‌ متمم یعنی تلنگر، برای عده‌ای یعنی راهنمای مسیر، برای برخی دیگر یعنی مسیر پیشرفت، برای عده‌ای هم متمم یعنی درس زندگی، شما بگویید متمم برایتان چه بوده‌ است؟

هنوز هم که هنوز است متمم را دوست دارم. متمم با پیام‌های اختصاصی‌اش، با حرف‌های تازه و متمایزش، با معرفی دقیق و سنجیده کتاب‌هایش، با تصویرهای جذاب تقویم‌های ماهیانه‌اش، با درس‌های متنوع و بی‌نظیرش، با اعضای فعال و نافعالش و نظرهای گاه پربارتر از متنش، با آموزش‌های زبانش، با فایل‌های صوتی و تصویری‌‌اش و… مابقی را شما بگویید، مگر می‌شود از آن دل کند و ساعتی را با آن سر نکرد.

به‌نظرم هر ایرانی که در ذهنش یا در برنامه‌هایش هدفی دارد برای رسیدن به کامیابی؛ بی‌هیچ‌تردید باید بیاید به سراغش؛ متمم یعنی هرآنچه می‌خواهی.

ثبت ديدگاه